Tallinna paber

 

Lugu

Tallinna Paber – mis tegusteb nüüd Labora nime all – asutati 2011. aastal eesmärgiga hoida ja arendada traditisoonilisi kõrgtrüki- ja käsitsi paberi valmistamise tehnikaid. Meie tehtud trükistel on teie kätte jõudes juba oma lugu rääkida.

See lugu algab paberikojast, kus väike hollander keerutab veest ning naturaalsest toorainest paberimassi. Traditsioonilisi paberiraame kasutades valmistame leht lehe haaval erinevates formaatides, värvides ja tihkustes paberit. Seejärel paber pressitakse ning riputatakse mõneks päevaks kuivatuskappi kuivama. Paberi valmistamise protsessi käigus töötleme ümber vanapaberit, andes nii oma väikese panuse looduse säästmiseks. Meie meistrikojas saab paberijääkidest unikaalne paksu lõikamata servaga käsitööpaber. Eriprojektide jaoks valmistame sajandeid vastu pidavat kõrgkvaliteetset paberit puuvillast, kanepist, linast, abakast ning muudest looduslikest kiududest.

Peale paberi kuivamist trükitakse sellele kujundus ajaloolistel kõrgtrükipressidel. Labora meistrikojas kasutatakse järgmisi presse: tiigelpress Heidelberg (Tuuleveski, 1967), silinderpress Korrex Nurnberg (1972), tiigelpress Hohner Rapid 2 (1969), köitepress Krause, käsipress Tabletop Platen ja giljotiin Krause. Meile meeldib traditsioonilisi kõrgtrükitehnikaid kaasaegsete lahendustega kombineerida – valmistame oma trükiklišeed fotopolümerist. Tänu sellele võime trükkida väga erinevaid kujundusi. Meil on oma tooteseeria post-, õnnitlus- ja seemnekaartidest ning suurtest trükistest. Trükime hea meelega ka teie enda tehtud kujunduse, aitame teil kujundust kõrgtrüki jaoks kohandada või algusest lõpuni välja töötada.

Kõrgtrükk käsitsi valmistatud paberil muudab trükise tõeliselt meeldejäävaks. Selline trükis on sobiv pulmakutseks, tänukirjaks, raamatuks, kalligraafiakunsti eksponeerimiseks või mõneks muuks ainulaadseks esemeks. Vaadake meie portfooliot, koguge inspiratsiooni ja lisage meie trükisele oma eriline lugu.