ERAÜRITUSED

Külasta meid ja muudame sulle olulise tähtpäeva meeldejäävaks sündmuseks. Veeda aega pereliikmete, sõprade või kolleegide seltsis, luues  ühiseid mälestusi ja lahkudes käsitsi valmistatud meenega. Meie töötoad sobivad nii sünnipäevapeole, pulma-aastapäevaks või isegi tüdrukute õhtuks.

MEESKONNAKOOLITUS

Pakume loovaid meeskonnakolitusi töökollektiividele. Meil on lai valik töötubasid, kus omandate uusi oskuseid, arendate käelist tegevust ja loovat mõtlemist. Õpite oma kolleege paremini tundma ja tekib parem teineteise mõistmine. Lahkute töötoast ühiste mälestuste ja käsitsi valmistatud meenetega.

Kui teil on erisoove või huvitavaid mõtteid, mida selles nimekirjas ei ole, võtke meiega julgesti ühendust emaili või telefoni teel +372 581 479 18!

Ekskursioon Ukraina Kultuurikeskuses

Külastage Ukraina Kultuurikeskust, mis on suure puidust värava taga varjus Tallinna Vanalinnas, Laboratooriumi 22. Tulge ja uudistage Kultuurikeskuses peituvaid rahvuslike puidust mänguasju, tööriistu ning kunstiteoseid, mis on pärit nii Ukrainast kui ka mujalt maailmast. Külastage Labora töökodasid, kus valmib käsitööpaber, kus kasutatakse vanu kõrgtrüki masinaid printimiseks ning praktiseeritakse kalligraafiat ikka veel igapäevaselt. 

 

 • Pikkus: 1 tund
 • Täiendage ekskursiooni lühikese töötoaga ja lahkute meie juurest käsitsi valmistatud suveniiriga. Soovitame 30 minutit kestvaid töötubasid: “Trükime väikseid raamatuid haamritega”, “Seemnepommid” või “Kujunda ja trüki postkaart”.

Kartulitrükk koogile ja postkaardile

Tulge koos oma sõpradega ja proovige söödavat trükitehnika – kartulitemplit! Kaunistate kartulitemplitega postkaarte ja oma sünnipäevakooki. 

 • Hind sisaldab kõiki postkaartidele trükkimiseks vajalikke materjale, sünnipäevakooki*, toiduvärvi ning teed ja kohvi. 
 • Pikkus: 1,5 tundi

*šokolaadikook kaetud fondantiga

Paberivalmistamine

Paberivalmistamise töötoas õpite tegema paberit traditsioonilisel meetodil. Veedate aega meie tegusas paberikojas, kus kastate käed otse paberimassi ja valmistate päris oma paberit. Paber kuivab kõigest ühe tunniga ning senikaua saate katsetada kalligraafilist kirjatehnikat meie scriptoriumis sulepea ja tindi abil.

 • Hind sisaldab kõiki töökoja materjale, teed ja kohvi.
 • Pikkus: 1 – 1,5 tundi

Seemnepaber

Töötoa käigus õpite, kuidas valmistada traditsioonilist seemnepaberit, mida on võimalik hiljem maha istutada. Veedate aega meie tegusas paberikojas kastes käed paberimassi ja valmistades päris oma paberit. Kuivanud paberile saate tulla kolme päeva möödudes järgi.  Lisaks on teil võimalus veeta aega meie scriptoriumis, kus saate katsetada kalligraafilist kirjatehnikat sulepea ning tindiga. 

 

 • Hind sisaldab kõiki töötoa materjale, teed ja kohvi.
 • Pikkus: 1 – 1,5 tundi

   Kujunda ja trüki postkaart

   Trüki täpselt selliseid postkaarte nagu sulle meeldib. Võimalik on postkaarte kujundada kahel erineval meetodil, piltide või puidust tähtede abil. Kombineerides erinevas suuruses vorme ja värve, lood sobiva kompsitsiooni ning trükid just nii palju postkaarte nagu soovid. Postkaarte saate trükkida meie käsitsi valmistatud paberile.  

   • Pikkus: 1 tund

    Trükime väikseid raamatuid haamritega

    Töötuba sisu on täpselt selline nagu pealkiri juba ütleb. Huvilistel on võimalus trükkida väikseid raamatuid kasutades selleks haamreid. Loominguline ja hoogne töötuba, kus saab kõvasti lustida. Kujundate lühikese loo eriliselt volditud raamatukaante vahele, mis mahub teile taskusse.

    • Hind sisaldab kõiki töökoja materjale, teed ja kohvi.
    • Pikkus: 0,5 tundi
    • Soovitame seda kombineerida Seemnepommi töötoaga, kuna selle seminari pikkus sõltub  külastajast.

    Kalligraafia

    Külastage meie hubast scriptoriumit, et avastada lummavat kalligraafia maailma. Tatiana tutvustab teile kalligraafia habrast ilus ning õpetab kasutama peensulge. Katsetade erinevate kujundite ja tähtede kirjutamist ning harjutate peensule harmoonilist liikumist.

    • Hind sisaldab kõiki töökoja materjale, teed ja kohvi.
    • Pikkus: 1,5 tundi

     Õnnitluste raamat

     Eriline sündmus nõuab erilist kingitust. Olgu tegemist sinu sünnipäeva või mõne muu olulise sündmusega. Sinu külalised kirjutavad oma head soovid paberile, mille köidab kokku meie meister Tatiana ning lisab raamatule kalligraafiliselt dekoreeritud kaaned. Lahkute töötoast käsitsi valmistatud õnnitluste raamatuga, mis on tulvil ilusaid mälestusi. 

     • Tellides kalligraafia töötoa, saate lisaks tellida õnnitluste raamatu.

      Paberivalmistamine, kalligraafia ja kõrgtrükk

      Kui meile juba külla tulete, soovitame võtta sellest maksimumi. Tulge ja proovige kõigest mõne tunnisest töötoas nii paberivalmistamist, kalligraafiat kui ka kõrgtrükitehnikas trükkimist. Esmalt veedate 1,5 tundi harjutades kalligraafilist kirja, pärast seda valmistate käsitööpaberit ning lõpetuseks trükite isikupäraseid õnnitluskaarte. Ideaalne töötuba neile, kellele meeldib saata postkaarte sõpradele.

      Kui saadate meile eelnevalt kujunduse, võime selle töötoa jaoks ette valmistada. Või kasutage mõnda meie kujundust. Tule ja trüki kaart meie kõrgetasemelises töökojas ja seejärel kasuta oma äsja omandatud kalligraafilisi oskuseid, et kirjutada pühendus. Lisaks võime pakkuda teile ümbrikuid, postmarke ja isegi postitada kaardid teie eest.

      • Pikkus: 2,5 – 3 tundi

       Traditsiooniliste Ukraina roogade valmistamine

       Tulge ja nautige lõõgastavat õhtut maitsva  toidu ja toredate inimeste seltsis. Tutvustame teile Ukraina traditsioonilist kööki Tallinna Vanalinna müüride vahel. Valmistame koos borši (peedi, liha ja juurviljadega suppi) ja vareenikuid (pearoaks soolaseid kartulitäidisega ning magustoiduks kirsisisuga pelmeene). Lisaks pakume teed ja kohvi. Kui soovite võtke endale meelepärast märjukest kaasa, et meeleolu säiliks ülev. 

       • Pikkus: 3 tundi

        Jutuvestmise võtmehoidja või käevõru

        Töötoa käigus trükime puidust tähtede abil kangale, kaunistame seda markeritega ning köidame kokku võtmehoidjaks või käevõruks. Seejärel kasutame valminud võtmehoidjat kujutlusvõime avardamiseks ning lugude vestmiseks. 

        Töötuba on ideaalne klassidele ja meeskondadele, kes tahavad üksteist paremini tundma õppida! Jutuvestmise osa võtab aega täpselt nii kaua kui ise soovite. 

        • Pikkus: 1 – 1,5 tundi

         

         Stop-motion animatsioon

         Kas oled unistanud filmitegija elukutsest? Tule meile külla ja tee oma esimesed katsetused lühifilmiga. Sinu kätes on luua stsenaarium, tegelased, kujundada keskkond ning tuua see kõik ellu läbi stop-motion animatsiooni. 

          

         • Hind sisaldab kõiki töötoa materjale, teed ja kohvi.
         • Pikkus: 1 – 1,5 tundi

          Seemnepommid

          Tulge meile külla, kastke oma käed värvilisse paberimassi ja tehke mõned seemnepommid! Kui seemnepommid on valmis, on teil võimalus neid istutada linnaruumi, koduaeda või lillepotti ning juba õige pea näete, kuidas nad õide puhkavad. 

          • Hind sisaldab kõiki töötoa materjale, teed ja kohvi
          • Pikkus: 0,5 tundi
          • Soovitame seda kombineerida “Trükime väikseid raamatuid haamritega” töötoaga, kuna sellele seminarile kuluv aeg sõltub külastajast.

           

           Trüki meeldejääv postkaart Tallinnast

           Viibides Ukraina Kultuurikeskuses kohtute palju huvitavaga, puidust mänguasjade, kaunite ikoonide ning iidsete kõrgtrükimasinatega. Miks mitte siis täiendada oma ekskursiooni lühikese töötoaga, mille käigus trükite nendel samadel masinatel endale meelepärase õnnitluskaardi. Selles töötoas on teil võimalus luua meeldejääv mälestus ja isikupärane suveniir mida postitada kodustele.

           • Pikkus: 0,5 tundi

            

            TOITULUSTUS

            Soovi korral võite tuua endale meelepärased peoroad või tellida meilt traditsioonilist Ukraina kööki:

            • Ahjus küpsetatud kartulid hapukoore ja heeringaga (5 EUR/lapse kohta, 7 EUR/ täiskasvanu kohta).
            • Käsitöö vareenikud – kartuli täidisega pelmeenid praetud sibula ja hapukoorega (6 EUR/lapse kohta, 8 EUR/ täiskasvanu kohta).
            • Borš – peedi ja lihaga supp (5 EUR/lapse kohta, 8 EUR/ täiskasvanu kohta).

            Lisaks võime tellida teile meelepärasest pagarikojast sobivad pirukad ning need kohale transportida täiendava 20 EUR eest, et säästa teie aega ja jalavaeva.  

            RUUMI Rent

            Pakume võimalust veeta oma külalistega pikemalt aega pärast töötoa või ekskursiooni lõppu, kas tellitud või enda poolt toodud toiduga. Renditasu on 30 EUR/h, mis sisaldab ruumi ning nõude kasutust ja koristusteenust. 

            MOBIILSED TÖÖTOAD

            Soovi korral võime meelepärase töötoaga teile külla tulla. Kuna me suuri kõrgtrükimasinat transportida ei saa, siis töötubade puhul, kus see masin vajalik on, kasutame alternatiivina väikest proovipressi. Mobiilsete töötubade hind sõltub asukohast. Selleks, et saaksime teile parima pakkumise teha, võtke meiega ühendust