Seemnepaberi impordipiirangud

Vastavalt Omniva ja USA postiteenistuse (United States Postal Service) kodulehekülgedelt saadud infole on meie teada seemnete saatmine keelatud järgmistesse riikidesse: Austraalia, Valgevene, Brasiilia, Guatemala, Iisrael, Kasahstan, Norra, Venemaa, Taiwan, Türkmenistan, Usbekistan, USA ja Venetsueela.  

Fütosanitaarsertifikaati on vaja seemnete saatmisel Argentiinasse, Hong Kongi, Prantsusmaale ja Lätti. Vajadusel saame teile Maaeluministeeriumilt tellida fütosanitaarsertifikaadi. Palun arvestage, et sertifikaadi valmimine võib võtta kuni ühe nädala ja see lisab tellimuse maksumusele 20 € (riigilõiv sertifikaadi väljastamise eest; sertifikaat väljastatakse ühe tellimuse või saadetise kohta olenemata selle suurusest).

Lisaks võivad kehtida piirangud seemnete saatmisel Aserbaidžaani, Egiptusesse, Iirimaale, Kõrgõzstani ja Luksemburgi (palun täpsustage kohalike ametkondadega).

Kui kahtlete, kas riiki, kuhu soovite seemnepaberit saata, on lubatud seemneid importida, võtke palun ühendust kohaliku postiteenistusega.

Kui olete nendest piirangutest teadlik, aga otsustate sellegipoolest saata seemnepaberit või seemnepomme riikidesse, kuhu seemnete import on keelatud, ei võta Tallinna Paber tagajärgede eest mingit vastutust. Tallinna Paber ei tagasta raha tolli poolt konfiskeeritud saadetiste eest ega võta tasu võimalikke tolli poolt kehtestatud trahve.