Projekt Creative Makers ehk CREAM

Soovime lastes äratada huvi trükikunsti vastu.  Kõrgtrükk on iidne oskus ning just läbi laste on võimalik neid teadmisi ning oskuseid edasi kanda. Tahame, et nad õpiksid läbi  loomingulise käelise tegevuse midagi ise valmistama – algusest lõpuni. See on hindamatu kogemus.

 

Creative Makers e. CREAM on kõrgtrükki edendav projekt, mille põhlisteks väljunditeks on erinevad põnevad koolitused ja töötoad. Eestis on projekti ellukutsujaks Labora ja peamiseks väljundiks lastele loodav Loomelabor, inglise k FabLab ehk MakersLab.

Loomelabori eesmärgiks on inspireerida erinevas vanuses noori, tutvustada neile erinevaid trükitehnoloogiaid ning luua võimalusi teadmiste ja kogemuste omandamiseks ning jagamiseks. Loomelabori tegevus on suunatud on 3-11 aastastele lastele ning nende peredele.

Loomelabor on töötuba, kus lapsed saavad erinevate trükitehnikatega tutvuda ja neid ka järele proovida. Tutvuda saab nii iidsete trükitehnoloogiate kui ka tänapäevaste võimalustega – näiteks kasutatakse ka digitehnoloogilisi võtteid.

Loomelabor on varustatud erinevate tööriistadega. Kohapeal aitavad kogenud meistrid, spetsialistid ja juhendajad teoreetilisi teadmisi praktikas järele proovida.

Kõiki, kes on huvitatud projektis osalemisest, tasub liituda meie uudiskirjaga.

Rohkem meie tegemistest leiate projekti Facebookist.

17.11.2017 avaldas Eesti Päevaleht artikli meie tegemistest.

Loomelabor ametlik avamine on 2019. aasta alguses, kuid esimesed workshopid toimuvad juba 2018. aasta sügisel. Kõik Loomelabori raames korraldatavad töötoad on tasuta. Projekti kaasrahastab Euroopa Liidu programm Creative Europe. Enne töötubade toimumist teevad koostööd Eestis, Iirimaal, Hispaanias ning Itaalias tegutsevad Makerslabi eestvedajad, kes arendavad töötubasid ning jagavad kogemusi, kuidas end jätkusuutlikult majandada ning töötubasid võimalikult mitmekülgseid arendada.

Lähemalt meie partneritest: