Laste kunstinäitus kolis Rahvusraamatukokku

Sel nädalavahetusel avasime laste kunstinäituse “Kuidas mina aitan loodust” Rahvusraamatukogu viiendal korrusel Milleri saali ees. Kõik laste nutikad keskkonna probleeme lahendavad mõtted ripuvad nüüd raamatukogus ja  kõigil huvilistel on võimalus nendega tutvuda kuni 20. detsembrini. Avamise puhul korraldasime taas harivaid ja mängulisi töötubasid. Sel korral viisime läbi kaks tasuta õpituba: postkaartide trükkimine ja helkurvõtmehoidjate valmistamine.

Postkaartide trükkimine oli äärmiselt populaarne töötuba. Ja kuidas saakski see teisiti olla, sest kes siis ei tahaks trükkida meie ilusale käsitööpaberile isikupärast kaarti. Trükkimine toimus meie kaasaskantaval proovipressil ja nagu ikka kõrgtrükitehnikas. Kaartide kujundamiseks oli meil kaasas suur valik toredaid fotopolümerist valmistatud elemente. Kaardid valmisid kõigest mõne minutiga ning pärast seda võisid külalised seada sammud otse postkontorisse, et kaart teele saata. 

Teine töötuba mille läbi viisime, oli veelgi loomingulisem. Nimelt said lapsed valmistad endale helkuvõtmehoidjad. Esmalt trükkisid lapsed oma nimetähed helkurkangale. Siis joonistasid nad iga tähe kõrvale sõna, mis algas selle tähega. Järgnevalt köitsid lapsed tähed kokku ja pärast seda ei jäänudki muud üle kui lasta oma fantaasia lendu ja hakata lugusid võtmehoidjaga jutustama. Labora võtmehoidja on suurepärane ice-breaker ning ideaalne kingitus vestluse arendamiseks. 

Jäime avamisega igati rahule ja tahame tänada kõiki, kellel jagus jaksu meiega seda toredat sündmust tähistada.

Lisaks täname Rahvusraamatukogu koostöövalmiduse ja vastutulelikkuse eest. 

Täname West Christmas Trees, et nad oma imearmsad beebikuused raamatukokku kolisid, et täiendada meie näitust.

Ja täname CREAM projekti, tänu millele oleme saanud oma haridusprogrammi arendada ja veeta palju toredaid hetki loovate laste keskel.

Kui soovite ka meie mitmekülgsest haridusprogrammist osa võtta, siis siit leiate valiku erinevaid töötubasid: https://labora.ee/et/workshops/