Labora meistrid võtavad osa Prügiteadlaste päevast juba sel laupäeval, Tartus!

Igal aastal toob Teadlaste Öö festival oma kavasse uusi sündmusi ja põnevaid ettevõtmisi. Tänavuseks uudissündmuseks on “Prügiteadlaste päev”, mis leiab aset 29. septembril Ahhaa keskuses. Sellel sündmusel on rõhk prügi tootmise vähendamisel ja ümberkasutamisel ning vanast uue loomisel.

Ka Labora annab oma panuse, et populariseerida viisi, kuidas vanast ja pealtnäha kasutust luua midagi uut ning anda asjale uus otstarve. Labora meistrid räägivad paberivalmistamisest ning õpetavad kuidas vanast paberist uut toota saab. Lisaks saavad kõik lapsed ja nende vanemad sealsamas isevalmistatud paberile igapäevaste vahendite abil trükkida. Muidugi tutvustame ka “Labora – töökoda lastele”, mis avab oma uksed juba tulevase aasta algul ning kutsume lapsi ja peresid osa võtma siis toimuvatest töötubadest.

Meil on rõõm võtta osa festivalist, mille väärtused ühtivad Labora põhimõtetega. Pakutakse välja reaalseid lahendusi, kuidas vähem prügi toota ning kuidas vanadest ning kasututest asjadest, midagi uut luua. Läbi nende uute teadmiste saame kõik Eestit ja loodust puhtamaks muuta.

Kohtume juba peagi Tartu Ahhaa keskuses ja räägime taaskasutusest, trükkimisest ja paberivalmistamisest.