Seed Paper

 

Paber mis kasvab? Jah, kui selle maha istutate!

Meie seemnepaber on valminud käsitööna Tallinna vanalinnas asuvas meistrikojas. Seemnepaberi valmistamisel kasutame ümbertöödeldud paberimassi, lisame sellele seemneid ja vormime segust leht-lehe haaval seemnepaberi. Kui kujundus on seemnepaberile trükitud, on teie kord: valige oma lemmik, kirjutage kaardile head soovid ning saatke seemnekaart endale olulistele inimestele. Kus iganes kaardi lõplik sihtpunkt ka ei oleks, võib saaja paberi potti või peenrasse istutada ning taimede sirgumise üle rõõmustada.

Põllulillede seemnepaber

Meie seemnepaberist kaardid on tehtud 100% taaskasutatud paberist ja trükitud kõrgtrüki tehnikas. Vaatamata kujundusele on seemnepaberis alati sama lilleseemnete segu, mis koosneb järgmiste lillede seemnetest: meelespea (Myosotis arvensis), moon (Papaver rhoeas), kirikakar (Leucanthemum vulgare).

Tüümiani seemnepaber

Tüümiani seemnepaber sisaldab tüümiani seemneid. Kasutatakse taime lehti, kui ka õisi nii maitsestamiseks, kui ka tervislikel eesmärkidel.
Tüümiani seemnepaberi kasvatamise juhend on sama nagu põllulillede seemnepaberil, ainuke erinevus on tüümiani kiire 1-2 nädalane idanemisperiood. Vaata allpool kasutamisjuhendit.
Tüümiani seemnepaber on valmistatud 100% taaskasutatud paberist kõrgtrükki tehnikas. Hetkel on saadaval kahe erineva kujundusega ristsõna-puslet, eesti- ja ingliskeelne. Saad ära märgistada sulle sobiva sõnumi – valida on erinevate võimaluste vahel! Palju õnne sünnipäevaks; Ma armastan sind; Ma igatsen sind… Kasuta võimalust olla loov!

Kuidas seemnepaberit istutada:

Kui teile on saadetud meie seemnepaberile trükitud kaart, nautige sinna kirjutatud õnnitlusi ja häid soove. Kui olete kaarti juba piisavalt imetlenud ja teate üle rõõmustanud, on aeg see maha istutada. Kui soovite kaardil olevat kujundust ja teadet alles hoida, eemaldage kaardi perforeeritud osa ja istutage ainult see. Loomulikult võite istutada ka kogu kaardi – valik on teie: seemned on kõikjal paberis!

1. Leidke seemnepaberi istutamiseks soe ja päikseline koht. Võite kaardi ka tuppa kasvama panna ja selle hiljem aeda ümber istutada.

2. Asetage kaart mullale ja raputage sellele õhuke kiht mulda. Seemnepaber ei tohiks olla rohkem kui paari millimeetri paksuse mullakihi all!

3. Kastke  seemnepaberit korralikult ja regulaarselt: on väga oluline, et see oleks kogu aeg niiske.

4. Lilleseemned hakkavad idanema 2-3 nädala jooksul. Mõned seemned vajavad idanema hakkamiseks rohkem aega kui teised, hoidke kannatlikku meelt!

5. Lilled jõuavad oma täieliku kasvu ja õitsemiseni umbes kolme kuu pärast.

Kõik Tallinna Paberi seemnekaardid on saadaval meie e-poes ja Tallinna vanalinnas aadressil Vene 18 asuvas Labora poes.

Kas teie seemnekaart ei läinud kasvama? Seda või juhtuda – enamasti on selle põhjuseks, et kaart on idamemisperioodil kogemata ära kuivanud. Ärge muretsege, saatke meile lihtsalt foto oma istutatud seemnekaardist ja me saadame teile uue seemnekaardi tasuta!